فصلنامه بورس اوراق بهادار - راهنمای نویسندگان

راهنمای نویسندگان

برای استفاده بهینه از این سامانه از مرورگرهای firefox و یا chrome استفاده نمایید.

راهنمای ثبت نام در فصلنامه بورس اوراق بهادار
 
  جهت ثبت نام در فصلنامه بورس اوراق بهادار فرآیند زیر را دنبال کنید:
 
 1. انتخاب گزینه ثبت نام در سامانه از صفحه ورود به سامانه؛
 
 2. تکمیل اطلاعات مورد درخواست از قبیل نام، نام خانوادگی و غیره (تمامی فیلدهای ستاره دار)؛
 
  3. ذخیره اطلاعات؛
 
  4. ورود به سامانه با نام کاربری و پسورد ارسالی به ایمیل نویسنده

راهنمای تدوین و شرایط پذیرش مقاله

 

فصلنامه بورس اوراق بهادار، فصلنامه ­ای است علمی ـ  پژوهشی که در راستای توسعه دانش مالی در کشور، شناسایی مسایل بازار سرمایه و راه حل یابی برای آن، مبادرت به انتشار مقاله های پژوهشی می­نماید. مقاله­ های ارسال شده پس از داوری تخصصی و در صورت تأئید هیأت تحریریه، به چاپ می­رسد. از کلیه استادان و پژوهشگران گرامی که مقاله های خود را جهت چاپ به این فصلنامه ارسال می­دارند تقاضا می شود به نکات شکلی زیر نیز توجه فرمایند:

1- مقاله در محیط نرم افزارWord 2007 به بالا، سایز صفحه 17/5 در24/5 سانتی­متر (حاشیه ها از بالا، پایین، چپ و راست همگی 2/5 سانتی متر)، فونت فارسی متن  B zar 12، فوت انگلیسی متن Times New Roman  11، فاصله بین خطوط 1 سانتی­متر و حداکثر در 20 صفحه تایپ شود و صرفاً از طریق سایت فصلنامه به آدرس http://journal.seo.ir ارسال گردد.

2- مقاله های ارسالی باید دارای بخش های زیر باشد:

1-2. صفحه اول مقاله شامل: عنوان کامل مقاله، نام نویسنده یا نویسندگان (نام نویسنده عهده‌دار مکاتبات با علامت ستاره مشخص شود)، رتبه علمی و نام موسسه یا دانشگاه و یا محل اشتغال، نشانی کامل نویسنده عهده دار مکاتبات شامل: نشانی پستی، شماره تلفن، نمابر و پست الکترونیکی.

2-2. صفحه دوم مقاله شامل عنوان و چکیده مقاله به زبان فارسی شامل: موضوع مقاله، روش تحقیق، طرح بحث و نتیجه گیری (مجموعاً حدود 150 کلمه) و واژه­های کلیدی (حداکثر 5 واژه).

3-2. کد طبقه‌بندی JEL : این کد گذاری برای طبقه‌بندی موضوعی در ادبیات اقتصادی طراحی شده است که جزئیات نحوه استفاده از آن در پایگاه اینترنتی روبرو  قابل دسترسی است.   www.aeaweb.org/journal/jel_class_system.html

4-2. صفحه سوم تا انتهای مقاله شامل مقدمه، بحث و بررسی (شامل: بیان مسأله و اهمیت آن، مروری بر پیشینه تحقیق، ادبیات و چارچوب نظری، پرسش ها و فرضیه های پژوهش، روش تحقیق، فنون تجزیه و تحلیل اطلاعات و بحث در یافته های پژوهش)، نتیجه گیری و ارایه پیشنهادها، فهرست منابع و مأخذ.

5-2. چکیده انگلیسی بر روی صفحه ای جداگانه، با عنوان مقاله، نام نویسنده یا نویسندگان، مرتبه علمی و موسسه، دانشگاه یا محل اشتغال، همراه مقاله ارسال شود.

3- ارجاعات فارسی در متن مقاله داخل پرانتز به صورت (نام خانوادگی، سال، صفحه) آورده شود و در ارجاعات انگلیسی در متن داخل پرانتز بصورت (Name,Year) آورده شود.

4- در پایان مقاله، فهرست منابع مورد استفاده درمتن مقاله، به تربیت الفبایی (ابتدا فارسی و سپس انگلیسی) به شرح زیر آورده شود:

1.4ـ کتاب: نام خانوادگی، نام. (سال انتشار). نام کتاب با حروف ایتالیک، نام مترجم، محل انتشار، نام انتشارات.

2.4ـ مقاله: نام خانوادگی، نام. (تاریخ انتشار) . ً عنوان مقاله داخل گیومه ً ، نام نشریه با حروف ایتالیک، دوره (جلد)، محل انتشار.

3.4ـ در مورد گزارش‌ها  و سایر منبع نیز اطلاعات کافی و کامل ارایه شود.

5ـ مقاله‌های فرستاده شده نباید در مجله‌های داخل و خارج کشور چاپ شده باشد. همچنین نباید به صورت همزمان به مجله دیگری ارسال شده باشد.

6ـ فصلنامه در ویرایش مقاله‌ها، بدون تغییر در محتوای آن، آزاد است.

 7ـ فصلنامه از پذیرش مقالاتی که موارد شکلی و ساختاری یادشده در راهنما در آن‌ها رعایت نشده باشد معذور است.

8ـ فصلنامه حق رد یا قبول و نیز ویراستاری مقالات را برای خود محفوظ می­دارد و از بازگرداندن مقالات دریافتی معذور است. پس از چاپ مقاله سه نسخه از فصلنامه به هر یک از نویسندگان اهداء خواهد شد.

9- مسئولیت صحت و سقم مطالب مقاله به عهده نویسنده است.

 جهت رعایت معیارها و حفظ وحدت رویه، از قالب آماده سازی مقالات  استفاده نمایید. 

دانلود فرم تعهد نامه  اولیه به صورت فایل word

دانلود فرم تعارض منافع به صورت فایل  word