فصلنامه بورس اوراق بهادار - درباره نشریه

درباره نشریه

    رتبه علمی: علمی - پژوهشی
    صاحب امتیاز: سازمان بورس اوراق بهادار
    مدیر مسئول: دکتر مهرداد عاصی
    سردبیر:  دکتر علی سعیدی  
       
  عنوان فارسی مجله: فصلنامه بورس اوراق بهادار
    عنوان انگلیسی مجله: Quarterly Journal of Securities Exchange

به استناد گواهی شمارة 89/3/11/366915 مورخ 1389/08/08 کمیسیون نشریات علمی کشور (وزارت علوم تحقیقات و فناوری)، فصلنامه بورس اوراق بهادار دارای درجة علمی می­ باشد. این نشریه از فروردین ماه 1387 بصورت فصلنامه علمی به چاپ می رسد.

فصلنامه بورس اوراق بهادار

فصلنامه بورس اوراق بهادار فصلنامه ای است که از روش داوری دوسو ناشناس استفاده می کند و مقالاتی با کیفیت بالا را در محورهای مدیریت مالی بنگاه‌های اقتصادی، سرمایه‌گذاری ، بازارها و نهادهای مالی، مهندسی مالی ، مالی اسلامی، مدیریت ریسک، مستغلات، حقوق مالی، اقتصاد سنجی مالی و روش‌های کمّی  ، مالی بین‌المللی کلیه دستگاه های اجرایی شامل وزارتخانه ها، موسسات و  شرکت های دولتی، موسسات مالی و بیمه ­ای، موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی منتشر می کند. مقالات با رویکرد تجربی/ آرشیوی، آزمایشی، بین رشته ای/ انتقادی، پیمایشی و مدل سازی که از ویژگی اصالت و نوآوری برخوردار باشند، در الویت بررسی و انتشار خواهند بود.

نشریه بورس و اوراق بهادار یک نشریه با دسترسی باز است و انواع مقالات علمی-پژوهشی را منتشر می کند.

 اولویت های پژوهشی

به استحضار محققین محترم می رساند؛ در راستای اهداف پژوهشی و تحقیقاتی سازمان بورس و  اوراق بهادار، مقالاتی که موضوعات آنها مطابق با اولویت های پژوهشی این سازمان باشد، در ارزیابی های فصلنامه بورس اوراق بهادار جهت پذیرش و چاپ، در اولویت قرار خواهند گرفت. جهت دسترسی به فهرست موضوعات و اولویت های پژوهشی سازمان بورس و اوراق بهادار به آدرس http://rdis.ir/Protections.asp مراجعه فرمایید.

 

سیاست های مالی

هزینه های پردازش مقاله

در این نشریه از نویسندگان هزینه ای اخذ نمی‌شود؛

  آئین نامه تعیین هزینه پردازش مقاله در نشریات علمی دسترسی باز

هزینه اشتراک

فصلنامه بورس و اوراق بهادار به عنوان یک مجله الکترونیکی با دسترسی آزاد منتشر می شود، بنابراین هیچ هزینه اشتراکی برای مخاطبان وجود ندارد.

 

سیاست های دسترسی باز

فصلنامه بورس اوراق بهادار در شرایط و معیارهای مجوز اختیار غیرتجاری(Attribution-Noncommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0 منتشر می شود. این مجوز به دیگران اجازه توزیع، ترکیب مجدد، تغییر جزئی و کار روی اثر شما به صورت غیرتجاری را می دهد و اگرچه کارهای جدید آنها باید به شما اعتبار دهد و غیرتجاری باشد، ضروری نیست به کارهای مشتقشان تحت ضوبط یکسان مجوز بدهند."

 

سیاست های انتشار

فصلنامه بورس و اوراق بهادار پیرو کمیته اخلاق نشر(COPE)  است و مطابق با قوانین اخلاقی با بالاترین استانداردهای اخلاقی مطابقت دارد.

ناشر: سازمان بورس

کشور محل چاپایران

فرمت: چاپی و الکترونیکی

متوسط زمان داوری مقالات۶ هفته

بازه زمانی بررسی اولیه مقالات دریافتی: 5 روز 

سرقت ادبی: جهت پیشگیری از سرقت ادبی از نرم افزارهمیاب استفاده می شود.

آدرس تماس

فصلنامه بورس اوراق بهادار

وبسایت  journal.seo.ir

ایمیل نشریه: Journal@seo.ir

ایمیل سردبیر:a_saeedi@iau-tnb.ac.ir

ایمیل مدیر مسئول:asi.m@seo.ir

تلفن: 02188679555

کاربران محترم؛

با عنایت به محدودیت سرویس های یاهو میل (Yahoo Mail)، خواهشمند است؛ نسبت به اصلاح آدرس ایمیل خود به Gmail  و یا آدرس های سازمانی اقدام فرمایید تا آخرین وضعیت های اعمال شده برای تمامی کاربران( داوران، نویسندگان) قابل رویت و پیگیری باشد. با تشکر